Świece intencyjne

Magia to sztuka wprowadzania zmian zgodnych z naszym zamiarem, oparta na zrozumieniu praw naturalnych, uniwersalnych i psychologicznych. Dlatego magia, rozumiana jako sztuka, może używać różnych narzędzi do osiągnięcia swojego celu. Jednym z tych narzędzi jest magia świec, która obejmuje pracę z żywiołem ognia, energią kolorów, zapachami, wibracją i symboliką takich elementów jak kształty, planety, dni tygodnia, bóstwa. Praktycy magii świec traktują świecę jako katalizator do realizacji intencji na płaszczyźnie materialnej i fizycznej. Poprzez nasycanie świecy swoją energią metapsychiczną i jej zapalanie, uwalniamy energię kinetyczną, by działała zgodnie z naszą wolą. Połączenie potencjału energetycznego świecy z energią naszego ducha i umysłu generuje siłę, która wpływa na ocean energetyczny, w którym jesteśmy zanurzeni, na Wszechświat, otoczenie i innych ludzi zgodnie z naszym życzeniem, intencją czy programem.

Świece intencyjne stanowią doskonałe narzędzia rytualne, łączące w sobie wszystkie żywioły (wosk niezapalonej świecy – ziemia, topiąca się, zapalona świeca – woda, paląca się świeca/zapalony knot – ogień, dym świecy/emitowane ciepło/światło – powietrze, intencja, życzenie – eter), transformujące konkretny, materialny atrybut – świecę – w energetykę życzenia czy intencji. Współcześni magowie często traktują świece jako klasyczny przykład pracy z żywiołem ognia.

Ogień symbolizuje tworzenie, narodziny, początek, pierwsze światło i radość, ale może także przybierać destrukcyjne, wrogie formy, należąc do świata chaosu i działając jako paląca siła, obracająca wszystko w pył. Dualistyczny aspekt ognia jest wykorzystywany zarówno w działaniach magicznych o charakterze pozytywnym, jak oczyszczanie, wzmacnianie, ochrona, jak i negatywnym, w magii destrukcji, walki i śmierci.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8