Nasza historia jest podobna do wielu firm. Zaczęło się całkiem przez przypadek.

O nas

Na co dzień, pracując w korporacjach poszukiwaliśmy odskoczni, która pozwoliłaby nam zachować równowagę w codziennym życiu. Otaczając się różnymi przedmiotami, które często sami tworzymy zaczęliśmy się zastanawiać, na ile możemy się nimi podzielić z Wami.

Nasze świeczki, zawieszki i wosk do kominków zapachowych w swoim składzie posiadają unikatowy pył bursztynowy. Skąd pomysł na ten dodatek? Pochodzimy znad morza. W mojej rodzinie kilka osób zajmowało się obróbką bursztynu. Do dziś uwielbiam zapach palonego bursztynu, który unosi się w ich pracowniach.
Sam pył bursztynowy ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej czy w kosmetologii. Pomyślałam: a dlaczego nie w świecach?

I tak zaczęły powstawać pierwsze wonne świeczki, którymi obdarowywaliśmy rodzinę i znajomych tworząc własne receptury, zapachy. Testowaliśmy przez blisko pół roku aż w końcu uznaliśmy, że czas pokazać je Wam.

Jako marka Wonne Ziele działamy na rynku już od września 2020 r w tym czasie zalewając tysiące wonnych świec. Działamy legalnie, odprowadzając podatki, ZUS’y itd, w 2022 udało nam się znaleźć polskiego producenta wosku, co pozwoliło skrócić ślad węglowy, jaki powstaje w wyniku naszej działalności ale i zapewniło nam stały dostęp do wosku (nie ma więc obaw o braki 😀 )

Cieszymy się, że jesteś z nami 🙂

Naturalne składniki

Prezentujemy Państwu naturalne świece sojowe Wonne Ziele z domieszką pyłu bursztynowego oraz aromatów na bazie naturalnych olejków eterycznych i wyjątkowo dobranych kompozycji zapachowych. Dzięki temu ich bukiet jest głęboki i trwały. Świece Wonne Ziele to również wyjątkowa mieszanka ręcznej pracy, staranności i czułości.

Przewagą świec sojowych nad parafinowymi jest użyty w nich wosk sojowy, który jest w 100% naturalny, bezpieczny, biodegradowalny ponieważ szybko się rozkłada i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Podczas spalania wydziela minimalne ilości dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do popularnych świec parafinowych, podczas palenia świecy sojowej, nie powstają substancje smoliste.

Użyty w świecach pył bursztynowy pogłębia ich aromat, a sam bursztyn jest szeroko wykorzystywany w naturalnej medycynie. Spalanie bursztynu korzystnie jonizuje powietrze, łagodząc napięcia nerwowe, poprawiając samopoczucie czy wzmacniając kreatywność. Bursztyn posiada również właściwości antybakteryjne, neutralizuje zgubny wpływ fal elektromagnetycznych emitowanych przez urządzenia domowe i biurowe.

Dzięki swojej unikalności świece sojowe Wonne Ziele pozwolą Ci stworzyć w swoich wnętrzach atmosferę zapewniającą spokój i odprężenie jednocześnie dodając im stylu.

Aga Fiuk, CEO

Aga Fiuk, CEO

Zawodowo zajmuję się marketing automation i newsletterami. Możecie kojarzyć mnie ze szkoleń i konferencji online, w których miałam przyjemność brać udział jako prelegentka i w których to zachęcałam Was do posiadania własnego newslettera. Jednak w pewnym momencie mojego życia uznałam, że za dużo mojej pracy korporacyjnej przeniosłam do swojego prywatnego czasu. Nie odcięłam się definitywnie od tamtej części mojego ja, bo tak się nie da, ale postanowiłam to wszystko mocno zbalansować wrzucając na luz.

Świece sojowe miałyby być tylko odskocznią ale stały się ważnym elementem naszej codzienności. Niczym Szeptucha stoję nad wielkim garem topielnika odważając, mieszając i zalewając. Ten twórczy element jest niesamowity i ogromnie ekscytujący. A jeśli akurat mam dobre flow powstają inne, bardziej artystyczne świece łączące w sobie różne faktury i materiały (beton, kamienie półszlachetne, suszone kwiaty). Bardzo to lubię.

Cały 2021 rok był dla mnie rokiem spotkań z Wami. Postanowiłam wyjść z pracowni i wzięliśmy udział w masie targów wszelakich spotykając się z Wami na żywo. Odbierając od Was bezcenny feedback, zawierając znajomości z konkurencją (gorąco pozdrawiam!) i innymi małymi manufakturami. To ogromnie cenne i przepiękne doświadczenie. Dzięki tym spotkaniom poznałam Wasze oczekiwania, narodziło się też kilka nowych pomysłów, które mamy nadzieję niebawem wprowadzić.

Dziękuję Wam, że jesteście ❤️