Czy aromaterapią możemy wspierać się podczas nauki i pracy? Czy zapachy pomagają się uczyć?

Wiele z nas więcej czasu spędza w domu, bo to tu przeniosła się nauka i w naszych progach na dłużej zagościła zdalna praca. Jak wspomóc się w takiej codzienności zapachem?

Już w starożytności Grecy i Rzymianie wykorzystywali naturę i jej dobrodziejstwa. Podczas nauki w pomieszczeniach wieszano wieńce uplecione z rozmarynu, którego olejki eteryczne wspomagały proces koncentracji i zapamiętywania. Z kolei olejek mięty pieprzowej wykazuje właściwości odpężające i redukujące zmęczenie. Zawieszenie bukietu świeżej mięty nie tylko odświeży pomieszczenie, ale również wprowadzi odprężenie w naszych organizmach. Wąchanie cytrusów z kolei wprowadzi Cię w stan euforii i szczęścia. Wystarczy kilka kropel ojejku pomarańczowego abyć poczuła się szczęśliwa. Na koniec dnia, idealnie na wycieszenie nadas się bukiet lawendy, której olejki redukują napięcie mięśniowe i odpędzają stres. Wystarczy klika kropli na poduszkę, a Twoim snem szybko zaopiekuje się Morfeusz odpędzając stres całego dnia.

Jak więc wykorzystać aromaterapię w naszym  codziennym życiu?

#1 bukiety

Późną wiosną, latem czy wczesną jesienią, kiedy pod ręką dostępne są świeże gałązki mięty, rozmarynu czy lawendy możesz zrobić z nich pachnący bukiet w wazonie, lub wzorem starożytnych spleść pachnący wianek by przyozdobić nim pomieszczenie, w którym pracujesz lub się uczysz.

#2 pachnące zawieszki

Kiedy nie masz pod ręką świeżych ziół, z pomocą przyjdą nasze pachnące zawieszki, w których znajdziesz nuty lawendy czy świeżych ziół.

#3 świece zapachowe

Innym rozwiązaniem dodającym zapachu pomieszczeniom są oczywiście świece zapachowe. W kolekcji ziołowej i kolekcji owocowej znajdziesz zapachy, które mogą wypełnić pokój do nauki lub pracy, bo sprzyjają koncentracji.

#4 kominki zapachowe

Ostatnią propozycją są kominki i woski zapachowe, które podobnie jak świece, wypełnią Twój dom wybranym aromatem ułatwiającym naukę i pracę.

Z pozdrowieniami,
zespół Wonne Ziele