Nie jest tajemnicą, że zapach tworzy nastrój. Przyjemnie pachnące wnętrze mieszkania czy domu sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Jak sprawić, żeby wnętrza, w których spędzamy dużo czasu pachniały przyjemnie? Mamy na to kilka rad.

#1 wietrzenie

Niezawodny sposób pozwalający na wymianę zużytego powietrza na nowe. Oczyszcza pomieszczenie z kurzu, pozostałości aromatow po gotowaniu (zwłaszcza tym nieudanym). Samo wietrzenie możesz przeprodzaić na różny sposób:

  • zwyczajnie otwierając okna,
  • używając rekuperatora powietrza,
  • włączając oczyszczacz powietrza.

Zwłaszcza jesienią i zimą te ostatnie sposoby wiodą prym, bo powietrze za oknem niekoniecznie jest czystsze od tego, które mamy w domu czy mieszkaniu :/

#2 sprzątanie

Zakurzone powierzchnie, brudny zlew czy toaleta nie dostarczaja przyjemnych aromatów. Dbaj o to, żeby w zlewie nie zalegały strety brudnych naczyć, regularnie czyść sam zlew z resztek pożywienia, często wyrzucaj śmieci, przecieraj kurze i  sprzątaj łazienkę. Truizm? Oczywiście, ale, nie tylko oczy będą się cieszyć z czystego mieszkania ale również Twój nos.

#3 naturalne zapachy

Owoce cytrusowe, przyprawy, skórki jabłek, to naturalne pozycje dodające miłego aromatu w pomieszczeniach. Wystarczy przekroić na pół pomarańczę lub cytrynę, rorzucić w poblizu kaloryfera garść gożdzików czy laskę cynamonu i powietrze w Twoim mieszkaniu wzbogaci się o świeży aromat.

#4 pachnące mgiełki

Aby wspomóc się we wprowadzaniu miłego zapachu w mieszkaniu możesz użyć pachnących mgiełek. To specjalne perfumy do pomieszczeń, często na bazie naturalnych składników.

#5 zawieszki

Innym sposobem na dodanie przyjemnego zapachu w mieszkaniu jest używanie pachnących zawieszek, sakiewek. Zwłaszcza umieszczenie ich w szafach garderobianych lub szufladach komód sprawi, że Twoje ubrania będą pachniały przyjemnie i świeżo. A jeśli zapachy wzbogacone są o zapach lawendy zabezpieczasz się przed inwacją moli, które bardzo nie lubią tego zapachu.

#6 świece zapachowe

Moja ulubiona pozycja zapachowa w mieszkaniu. Nie tylko ładnie pachnąca, ale dodatkowo nadająca pięknej atmosfery. Zapachowe świece sojowe to właśnie taka wisienka na torcie w dbaniu o miły zapach mieszkania. Niezaleźnie od tego, czy ją zapalisz czy nie wypełnia swoim aromatem pomieszczenie, w którym ją postawisz.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom w Twoich wnętrzach będzie ładnie pachniało.

Z pozdrowieniami,
zespół Wonne Ziele